UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie na to zgody.

Zrozumiałem
Fundacja "To co najważniejsze" - logo
Firma z zasadami - logo

Program certyfikowania firm

Fundacja "To co najważniejsze" - zgoda

Stawiamy pytanie: Co jest najważniejsze ? 
Razem próbujemy na nie odpowiedzieć

 

Budowa społeczeństwa obywatelskiego


Podstawowymi cechami społeczeństwa obywatelskiego jest aktywność i zdolność do samoorganizacji oraz ustalania celów i dążenia do nich bez sugestii ze strony władzy centralnej. Społeczeństwo obywatelskie potrafi działać niezależnie od wszelkich instytucji władzy. Niezależność nie oznacza rywalizacji obywateli z instytucjami państwowymi. 

Podstawową cechą społeczeństwa obywatelskiego jest świadomość potrzeb wspólnoty oraz dążenie do ich zaspokajania, czyli zainteresowanie sprawami społeczności, w której żyjemy.

W ramach projektu chcemy dążyć do: rozwoju aktywności społecznej, tworzenia i wspomagania organizacji pozarządowych, rozwoju wolontariatu, współpracy w celu dobra społeczności. Celem takich działań jest trwały, zrównoważony i sprawiedliwy rozwój społeczeństwa, państwa - naszej Ojczyzny.

Naszym hasłem przewodnim jest: "nie będę bierny".

 

Firma z zasadami

„Firma z zasadami” to fundament, za którym stoją ludzie kierujący się nadrzędnymi wartościami, takimi jak: dobro, szacunek, uczciwość i lojalność do drugiego człowieka.

Członkom programu nadajemy certyfikat „Firma z zasadami”. Posługiwanie się Certyfikatem uwiarygodnia działalność przedsiębiorstwa w oczach potencjalnych klientów i kontrahentów, pozytywnie wzmacnia wizerunek firmy na rynku i wyróżnia spośród konkurencji.

Certyfikat stanowi gwarancję oczekiwanej jakości produktów i usług, dobrych relacji biznes – biznes, biznes - klient, biznes - współpracownik, czego podstawą są konkretne wartości, które programowi przyświecają. Reprezentanci certyfikowanej firmy – konkretni ludzie deklarują kierować się wartościami takimi jak: dobro, szacunek, uczciwość, lojalność i życzliwość.

Przejdź na stronę Firmy z zasadami

 

Laboratorium programowania

Realizacja projektu skoncentrowana jest na procesie praktycznej edukacji informatycznej z zakresu nowoczesnych języków programowania, narzędzi do modelowania i analizy baz danych służącym poszerzaniu kwalifikacji, przepływu wiedzy z zakresu nowych technologii i innowacyjnych rozwiązań, a w efekcie zwiększeniu dostępności wykwalifikowanej kadry na rynku aglomeracji trójmiejskiej. Działania te mają przyczynić się do efektywnego wykorzystania praktycznej wiedzy w celu zaspokajania potrzeb rynku i wpływania na rozwój techniki, innowacyjności, poprzez rozpowszechnianie i wdrażanie nowych rozwiązań technologicznych.

> Przejdź do Laboratorium